Jak mieszkają Polacy?

Wnętrza polskich mieszkań są obecnie bardzo zróżnicowane. Ich wygląd zależy przede wszystkim od zasad i priorytetów jakimi kierują się posiadacze mieszkań. Wbrew powszechnej opinii to wcale nie finanse są tutaj najważniejsze.

W uproszczeniu polskie wnętrza możemy podzielić na trzy grupy. Najwięcej jest tych przeciętnych a więc takich gdzie remont wykonuje się raz na 8-10 lat i tylko czasami wymienia się drobne przedmioty. W mieszkaniach tych panuje jako taki porządek, są schludne a ich właściciele postrzegają je głównie w kategoriach funkcjonalnych.

Istnieje także grupa właścicieli mieszkań, którzy nie dbają o nie prawie wcale. W mieszkaniach tych panuje duży nieporządek, wiele rzeczy latami czeka na naprawy a remont, zwykle częściowy wykonuje się dopiero gdy jest to naprawdę konieczne. Osoby, które użytkują takie mieszkania nie mają zwykle zmysłu estetycznego i zupełnie nie przeszkadza im posiadanie niemodnych mebli czy dekoracji.

Wreszcie na koniec zostaje ostatnia najciekawsza grupa mieszkań. Są to lokalne piękne, zadbane, urządzane przez osoby, które lubią mieszkać czysto, funkcjonalnie i jednocześnie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Takie wnętrza zwykle zawczasu są dobrze przemyślane i zaprojektowane. To co w nich urzeka to dbałość o szczegóły, odpowiedni dobór kolorów i faktur. W takich mieszkaniach często możemy spotkać stare zabytkowe przedmioty i oryginalne rękodzieło. Pomimo, że są piękne i dopracowane to ich właściciele co kilka lat przeprowadzają remonty i sprawiają, że mieszkania są jeszcze piękniejsze i ciekawsze.

Jak mieszkają Polacy?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles