Łazienka w dobrym stylu

Łazienka nie służy wyłącznie do szybkiego umycia się. Łazienka to również miejsce odpoczynku, gdzie w prywatnym zaciszu możemy się odprężyć. To jak zostanie rozplanowana zadecyduje o tym, czy tak właśnie będzie. Każda łazienka, niezależnie czy mała czy duża, powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Musi tam się znaleźć miejsce na kosmetyki, przybory kąpielowe itp. Musi być swobodny dostęp do wszystkich urządzeń i instalacji sanitarnych.

Bardzo często dobrym sposobem na wygospodarowanie miejsca na akcesoria łazienkowe jest zabudowanie ścian szafkami i półkami. Najlepiej stosować małe otwarte półki, ponieważ w przeciwnym wypadku znacznie zmniejszymy optycznie wnętrze. Stosując takie rozwiązanie, możemy również wyeksponować niewielkie drobiazgi takie jak buteleczki na perfumy, stosując niewielkie punktowe oświetlenie.

Ważną rzeczą w łazience jest również grzejnik. Najlepiej swoje zadanie spełni, kiedy znajduje się między kabiną prysznicową a wanną, ponieważ można tam powiesić ręczniki kąpielowe. Nie tylko będzie do nich blisko zarówno z wanny jak i z kabiny prysznicowej, ale również będą szybciej schły.

Oprócz funkcjonalności łazienka powinna być również bezpieczna. Na podłodze powinny znaleźć się płytki antypoślizgowe, a dywaniki łazienkowe powinny mieć specjalną powierzchnię zapobiegającą ślizganiu się po powierzchni płytek. Jeśli z łazienki będą korzystać osoby starsze musimy pamiętać, aby w pobliżu wanny i toalety zamontować poręcze, które ułatwią wstawanie. Bardzo ważne jest również stosowanie specjalnych gniazdek i włączników, które są przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności.

Łazienka w dobrym stylu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles