Szybka i przyjemna nauka technik webmasterskich

Starszy webmaster z pewnością pamięta czasy kiedy to on zaczynał tworzenie stron internetowych. Jeszcze kilka lat temu nie było tylu książek, które w łatwy sposób tłumaczą dane zagadnienie. Kiedyś programistom musiała wystarczyć specyfikacja danego języka w Internecie i dokumentacja. Czasem więc ciężko się było uczyć i wielu osobom sprawiało to zapewne trudności.

Teraz jednak zaczynający tworzenie stron młody użytkownik ma dostęp do szerokiej wiedzy jeśli chodzi o różne książki i kursy w Internecie. Szczególnie tutaj chciałbym zwrócić uwagę na serię Head First Rusz głową. Wydają oni naprawdę świetne książki, które każdemu nowicjuszowi wytłumaczą w prosty sposób co i jak należy robić.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, to znajdziemy tam pozycje o kodowaniu w HTML i CSS, ciekawa jest również książka wprowadzająca w świat programowania PHP. Pozycje o JavaScript oraz Ajax’ie również warte są polecenia dla każdego początkującego.

Niektórych może nieco zdziwić sposób nauczania w tej serii, otóż jest tam wiele obrazków i dymków, nie znaczy to jednak, że jest to książka dla pięcioletniego dziecka. Taki niekonwencjonalny sposób nauki przynosi bardzo dobre efekty i wiedza błyskawicznie „wchodzi” nam do głowy.

Jeśli więc jesteś początkujący webmaster, to książki wydawnictwa Head First na pewno pozwolą ci łatwo wejść w świat zarówno kodowania w HTML, jak i również programowania w PHP, czy też JavaScript. Warto więc poświęcić pieniądze, bo na pewno nie zostaną one źle zainwestowane.

Szybka i przyjemna nauka technik webmasterskich
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles