HBO Max jest odświeżoną i usprawnioną wersją popularnej platformy streamingowej HBO Go. Popularna witryna pełna jest rewelacyjnych filmów wartych obejrzenia. Poniżej znajduje się kilka najciekawszych propozycji na wolny wieczór.

Mortal Kombat

Mimo początkowych obaw fanów kultowej serii gier, produkcja wypuszczona w HBO Max cieszy się ogromną popularnością. Chociaż fabuła i dialogi nie są wykonane w sposób pierwszorzędny, to Mortal Kombat zazwyczaj słynęło z nacisku na sztuki walki, efekty specjalne i elementy gore, których nie brakuje w filmie. Z gry na srebrny ekran przeniesione zostały słynne „fatality”, które w widowiskowy i nadzwyczaj brutalny sposób pozbawiają wrogów życia. Przygotowując się do seansu Mortal Kombat warto wziąć pod uwagę, że jest to ekranizacja gry komputerowej. Dialogi i fabuła to tylko tło dla efektownych walk ludzi i mieszkańców innych zaświatów. Jest to kino, które docenią fani gatunku, ale niekoniecznie osoby poszukujące większej głębi.

Diuna

Czyli znacznie ambitniejsza produkcja przeznaczona dla wymagających widzów. Diuna jest pozycją obowiązkową, obok której nie można przejść obojętnie. Oglądając film można czasem odnieść wrażenie chaosu i pogubić się w fabule. Dużym ułatwieniem będzie wcześniejsze zapoznanie się z książką, na podstawie której powstała produkcja. Mimo to postacie są bardzo charyzmatyczne, a fabuła jest wyjątkowo wciągająca i intrygująca. Ród Atrydów wciągnięty w międzygalaktyczny konflikt i tajemnicze plany Imperatora to dopiero początek porywającej przygody science fiction. Błyskotliwe dialogi, piękne efekty audio-wizualne oraz idealnie dobrana ścieżka dźwiękowa sprawiają, że film ogląda się bardzo przyjemnie, a całość na długo pozostaje w pamięci widza.

Godzilla vs. Kong

Niemal każdy zna te legendarne potwory. Olbrzymie bestie, które siały postrach wśród ludzi. Teraz przyszedł czas, aby stanęły ze sobą do walki. Jest to całkowicie niezobowiązujący film, na który przyjemnie jest popatrzeć. Godzilla vs. Kong z założenia miało poruszać zagadnienia ewolucji oraz rozważyć kwestie więzi bestii z ludzkością. Kto lepiej rozumie człowieka? Gad czy małpa? Niestety ten wątek znika gdzieś w tle. Z kolei na pierwszy plan wybijają się epickie walki pomiędzy dwiema potężnymi istotami. Mimo swojej prostoty i braku większej logiki, sama produkcja jest przyjemna i dwie godziny spędzone przy filmie nie będą stratą czasu.

Być może zainteresuje Cię również ranking najgorszych filmów wszech czasów.

Tom i Jerry

Jeden z najpopularniejszych duetów z bajek dla dzieci powraca w połączeniu animacji z grą aktorską. Film doskonale oddaje klimat oryginalnej animacji i pozwala wyruszyć w sentymentalną podróż w czasy młodości. Dzięki temu jest to idealna propozycja na rodzinny seans, podczas którego wszyscy będą się doskonale bawić. Tom i Jerry jak zwykle zabiorą widzów w wir zwariowanych wydarzeń i rozbawią do łez. Mimo, że jest to film dla dzieci, to nie zabrakło również żartów skierowanych do starszych odbiorców. Czas poznać dalsze przygody słynnego kota i nieuchwytnej myszy.

Matrix: Zmartwychwstanie

Tytuł budzący największe kontrowersje wśród fanów. Niezliczone opinie, a każda z nich prezentuje oddzielny punkt widzenia. Od bezlitosnej krytyki do największego wychwalania. A jak jest naprawdę? Sequel legendarnej trylogii jest skomplikowanym i pozornie chaotycznym filmem, który jest świeżym spojrzeniem na aktualny wygląd branży filmowej w Hollywood. Chociaż momentami może być ciężko się w tym połapać, to produkcja jest zrobiona w sposób intrygujący i dający do myślenia. Z pewnością Matrix: Zmartwychwstanie zachęca fanów do dyskusji i jest jednym z najgłośniejszych filmów ostatnich lat.