Niektórzy twierdzą, że dobry film powinno się oglądać w kinie. Jednak dzięki dzisiejszej technologii i łączności każdy może oglądać pełnometrażowe filmy w domu, w zaciszu własnego mieszkania, bez konieczności wychodzenia z domu.

Tak więc obecnie, dzięki dostępnej nam technologii, oglądanie pełnometrażowych filmów w domu jest wyjątkowym, przyjemnym doświadczeniem. Dlatego obecnie, choć najwięksi znawcy i miłośnicy kina wciąż bronią wielkich sal kinowych, postępy takie jak platformy streamingowe jak Netflix czy HBO, doskonałe ekrany telewizorów, które mamy do dyspozycji, świetne systemy nagłośnienia stereo i dobra, wygodna kanapa wydają się być idealnym miejscem do cieszeniu się dobrym filmem.

Korzyści z oglądania filmów w domu

Przejdźmy więc do wymienienia jasnych, wyraźnych zalet oglądania filmów w domu.

Możesz wybrać wersję językową

Czy bardziej odpowiada Ci oryginalny film z napisami czy wersja z dubbingiem, która nie zmusza do myślenia i czytania? Czy dobrze znasz oryginalny język filmu, czy chcesz wykorzystać film do nauki języka obcego?

Jak widać, filmy w domu, czy to za pośrednictwem platform streamingowych online, czy w formacie fizycznym, pozwalają na wiele opcji oglądania. Można cieszyć się aktorami z ich oryginalnymi głosami, w języku, w którym film został nakręcony, lub dubbingiem, gdyż mamy w naszym kraju bardzo utalentowanych aktorów dubbingowych. Ponadto, jeśli jesteś obcokrajowcem w innym kraju, zawsze możesz wybrać, aby obejrzeć film w swoim własnym języku.

Wybierz własny harmonogram

W kinie domowym sam ustalasz godziny, nie martwiąc się, czy się spóźnisz, czy film jest o takiej, czy innej godzinie.

Jeśli oglądasz film na ogólnym kanale telewizyjnym, będziesz musiał również dostosować się do ich harmonogramów, przerw reklamowych itp. Ale jeśli zdecydujesz się na platformę internetową, albo na nagranie filmu, by później oglądać go w wolnej chwili, to możesz dobrać seans filmowy do własnego harmonogramu.

Brak podróży

Powiedzmy sobie szczerze, że przy wielu okazjach, rzeczą, która najbardziej rozleniwia idących do kina jest podróż. Obecnie kina znajdują się najczęściej w dużych centrach handlowych.  Dodatkowo podróż zajmuje cenny czas, który – jeśli towarzyszą mu korki lub zatory – zmusi Cię do pośpiechu, by zdobyć bilety, kupić przekąski i popcorn. Jeśli jednak kino jest Twoim salonem, możesz zapomnieć o dojazdach, korkach, kłopotach i pośpiechu! Wystarczy położyć się na swojej kanapie, kliknąć i cieszyć się najlepszym kinem bez przeszkód.

Różnorodność

W kinie można zobaczyć tylko niewielką część filmów, które są wypuszczane na całym świecie. Dlatego z domu oferta jest znacznie większa i można wybierać spośród filmów klasycznych, dramatycznych, alternatywnych, akcji, komedii, fantasy i science fiction… Bez wątpienia różnorodność jest ogromna. Teraz, gdy już znasz zalety oglądania filmów w domu, kontynuj czytanie i sprawdź, jak przygotować wieczór filmowy!