Jesteśmy zasypywani masą filmowych hitów, ale trzeba wiedzieć, że wiele z nich jest czystą stratą czasu dla oglądającego. Każdy z nas lubi inny rodzaj filmów. Ja osobiście mam swoje hity, do których często wracam kiedy mam ochotę na oderwanie się od rzeczywistości i relaks. Lubię dobre, mocne kino, które swą treścią wzruza lub po prostu czegoś uczy. Przede wszystkim moim faworytem jest starsza produkcja „Zielona Mila”. Jest to poruszająca historia niesłusznie skaanego na śmierć mężczyzny. Film jest dość długi, ale naprawdę wart polecenia. Zawiera sceny wzruszające, śmieszne. a także drastyczne.

Innym moim faworytem jest „Hatchiko”-kolejna poruszająca historia. Opowiada o losach przygarniętego psiaka, który po śmierci właściciela czekał do końca swojego życia na stacji kolejowej na powrót swojego właściciela. Naprawdę warto obejrzeć tą produkcję. Może jestem sentymentalna, ale ten film naprawdę mocno mnie wzruszył.
Jeszcze jednym filmem jest :Co gryzie Gilberta Grape’a?”. Jest to historia rodziny, ale nie jest to rodzina pospolita. Matka jest osobą otyła, a najmłodszy syn jest upośledzony umysłowo. Prosukcja ta jest wzruszająca, ale i pouczająca. Uczy tolerancji dla pewnych, że tak to ujmę wad i chorób, które niestety nie są zjawiskiem obcym w naszym świecie. Pokazuje także siłę uczuć rodznnych i przywiązania.

Polecam take komedię z Jasiem Fasolą i Bruce’a Wszechmogącego. Są to naprawdę zabawne komedie. Sprawiają, że odrywam się od szarej rzeczywistości. Po prostu odpoczywam oglądając je.

Wymieniłam tylko kilka lepszych filmów, którym warto poświęcić swój wolny czas. Moim zdaniem lepiej jest bowiem poświęcić go na coś, co naprawdę nas wzruszy czy rozśmieszy niż na zwykłe byle co. Jeśli ponadto dzięki filmowi czegoś się nauczymy lub spojrzymy na pewne sprawy inaczej będzie jeszcze lepiej. Wybierajmy więc wartościowe produkcje jeśli chcemy w ten sposób spędzić wolny czas.