Kina przez wiele miesięcy były zamknięte. W tym roku w wakacje ponownie możemy udać się na długo wyczekiwany seans. Jednak czy to ma jeszcze sens? W końcu ciężko powiedzieć, żeby kina były lokalnymi biznesami, żeby przyznać, że trzeba je wspierać. W końcu podwyżka cen dosięgnęła praktycznie każdą branżę. Na szczęście okazuje się, że kina są gotowe obniżyć ceny za bilet, żeby tylko nas do siebie przyciągnąć.

Opłacalność wyjścia do kina nie jest prosta do oszacowania. W końcu idziemy tam na premiery, których jeszcze przez długi czas nie uda nam się zobaczyć nigdzie indziej. Do tego bilety wcale nie są takie drogie, jak się wydaje. Kupując w sieci kin Helios kilka dni przed seansem, zapłacimy dokładnie tyle samo, co w tanie wtorki. Helios zdecydowanie jest teraz najbardziej opłacalny, ale każda inna sieć kin również stara się zdobyć w nas klienta. Koniecznie sprawdź więc, ile kosztują obecnie bilety w twoim mieście. Być może również trafisz na ciekawą obniżkę cen. W wielu kinach dalej możemy kupić jedną kartę, która przez miesiąc pozwala nam pójść na wszystkie filmy, na jakie tylko mamy ochotę, za niewielką miesięczną opłatę.

Oczywiście Netflix to dalej tańsza opcja, ale nic nie zastąpi nam filmowych emocji. Do kina opłaca się chodzić, jeśli jesteśmy jego prawdziwymi fanami, ale także jeśli zwyczajnie za nim tęsknimy. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy znowu zostaną zamknięte i tracimy do nich dostęp ponownie.