Te długie zimowe wieczory już mi zbrzydły. Okropnie mi się dłużą a krótki dzień powoduje, że nie mam za wiele energii. Trzeba to jakoś przetrwać. Pomagają mi w tym filmy.

Moją ulubioną platformą jest Netflix. Kieruję się tam zawsze, kiedy nie mogę znaleźć nic dla siebie w telewizji. Szukam filmów kryminalnych ale też lubię komedie. Moje wyszukiwania zazwyczaj idą w tym kierunku. Na Netflixie filmów jest kilka tysięcy i wiem, że znajdę zawsze tu coś dla siebie. Ostatnio śledzę kino hiszpańskie, uwielbiam hiszpańskie komedie ale też inne gatunki. To ambitne kino.

Kiedy mam problem ze znalezieniem filmu dla siebie oglądam w Internecie rankingi filmów z różnych państw. Nie ma siły – zawsze coś znajdę. Jeśli nie kino hiszpańskie to na przykład kino rosyjskie zapewni dobrą rozrywkę. Rankingi filmów są bardzo pomocne.

Wieczór z dobrze dobranym filmem mija przyjemnie, nie dłuży mi się wtedy a przy okazji moja głowa odpoczywa i się relaksuje. To mój preferowany rodzaj zimowego, wieczornego wypoczynku.